eteğimdeki taşlar bol...

Sabahattin Ali
"Halbuki yüzüne dikkat etsen, ruhunun iç taraflarında nasıl külçe halinde bir yalanın saklı olduğunu görürsün. En korkunç yalan da budur: Kendimize karşı bile kullanacak kadar pençesine düştüğümüz bu derin ve gizli yalan..."


İvan Gonçarov
"Her gün yan yana, baş başa oturmak kolay iş değildir. Birbirinin iyi yanlarından zevk alıp kötü yanlarına kızmamak için büyük bir yaşama deneyi, akıl olgunluğu ve insan sevgisi gereklidir."


Aziz Nesin
"Terkeden kişinin gittiği yerde aradığını bulamayınca dönüp 'özledim' demesi ; özlediğinden değil , eşek gibi pişman olduğundandır. " Milan Kundera
"Zaman, herkesin bildiği gibi, tüm çağlar arasındaki farklılıkları sildiğine göre, iki zavallı birey arasındaki farklılıkları silmesi işten bile değil. Ama ben, zamanın önerdiği tüm uzlaşmalara karşı kendimi şiddetle savundum; ben ne de olsa, sonsuzluk içinde yaşamıyorum."


Ursula K. Le Guin
"Yaşamın anlamı nedir diye sorular sormanın bir yararı olmadığına karar verdik; çünkü yaşam bir yanıt değil, bir sorudur ve yaşamın yanıtı siz, kendinizsinizdir."

Şebnem Şenyener
"Herodot bize yetişemedi, yetişseydi şu kupa kızı halimizi dillere destan ederek en iyi o anlatcaktı şüphesiz. Buranın sağa sola hükmetmeye azmetmesi bir yana, her çeşit insanıyla dünyaya en fazla uyuşundan ve aynı nedenle her yerden ayrı duruşundan bahsedecekti tabii." 

Salinger
"Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir, olgun insanın özelliği ise bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir."